969177

45. OMEGA, Speedmaster, kronograf, armbandsur, 39 mm,

stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, tillverkad 6 juni 1958, levererad till Sverige.

Caliber 321, Serienr 15.996.369, Referensnr CK 2915, Boettnr 2915-1, Länkreferensnr 7077/6

Urverk (9/10)
Urtavla och visare (10/10)
Boett (9/10)
Originallänk (9/10)
Lås (viklås)
Certifikat (Nej)
Helhetsintryck (10/10)

Då ingen servicehistorik föreligger rekommenderar vi köparen att låta göra en översyn.

Följerätt
Nej
Proveniens

Was handed in to Bukowskis after the owner’s son found the watch in a box in the attic.

Utropspris
900 000 SEK/94 438 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nina Westerlund

Stockholm, Helsingfors

Nina Westerlund
Ansvarig specialist klockor

+46-73-776 28 54
nina.westerlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto