926164

71. ROLEX, Oyster-Perpetual, TURN-O-GRAPH, "White guilloche dial", armbandsur, 35,5 mm,

stål, automatisk, plexiglas, Oysterlänk, tillverkad första kvartalet 1954.

Caliber A296, Verknr 18187, Serienr 952.489, Referensnr 6202, Boettnr 6202 / I.54, 18, Länkreferensnr 7836/380

Urverk (6/10)
Urtavla och visare (7/10)
Boett (6/10) bezel går ej att vrida
Länk (7/10) ej tidsenlig
Lås (viklås) ej tidsenligt
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (8/10)

Följerätt
Nej
Proveniens

Inlämnad från första ägaren

Utropspris
80 000 SEK/8 394 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.