Important Timepieces 603

Bukowskis v17 iii 1913 x1 1500x453px
Bukowskis v17 iii 1913 x1 c 920x530px

Dags för inlämning och värdering!

25:e oktober återvänder Nordens regerade klockauktion, Important Timepieces – nu pågår inlämningen för fullt! Om du har en exklusiv klocka som du vill värdera och sälja är vår internationellt uppmärksammade klockauktion rätt plats då Bukowskis Important Timepieces både är störst i Skandinavien och har en internationell köpstark kundkrets. Välkommen att kontakta oss idag!

NÅGRA AV KLOCKORNA VÅRA KUNDER SÖKER EFTER:
Rolex Daytona s.k. ”Paul Newman”
Omega Speedmaster från 1950-tal
Patek Philippe, kronograf
Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris 1960-tal.
Rolex, Submariner, ”Comex”, Ref nr. 5514
Patek Philippe, Nautilus från 1970-tal
Longines, Charles Lindbergh ca 1930.
Heuer Monaco Chrono matic ca 1970.
Audemars Piguet Royal Oak från 1970-tal
Klockor med unik proveniens t.ex. militär eller kunglig.

NÄR ÄR DET VISNING OCH AUKTION?

Visning 19 – 24 oktober på Berzelii Park 1 i Stockholm.
Auktion 25 oktober på Arsenalsgatan 2 i Stockholm.

Några exempel från senaste auktionen: