972729

251. MARCEL GROMAIRE, "Lavandière".

Signerad Gromaire och daterad 1931 (även a tergo). Duk 56 x 46 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Köpt i samband med utställning i Göteborg på 1930-talet.

Utropspris
250 000 - 275 000 SEK/25 589 - 28 147 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto