960160

298. MADELEINE PYK, "Vännerna".

Signerad M. Pyk. Duk 140 x 180 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK/8 188 - 10 235 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
89 250 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Madeleine Pyk har i det aktuella katalognumret avbildat sina konstnärsvänner, bland annat ser vi Madeleine själv, Lage Lindell, Karl-Axel Pehrson, Philip von Schantz, Gustav Rudberg och Bengt Landin.

Medföljer målningen gör det svartvita avbildade fotografiet samt en bunt vykort med det aktuella motivet.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto