381
937751
Marc Chagall, efter
(1887-1985)

"Carmen"

Färglitografi, 1967, av Charles Sorlier efter Marc Chagall, signerad med blyerts 56/200. 100,5 x 65,4 cm, bladstorlek 101 x 66,5 cm (Arches).

Utropspris:

300 000 - 350 000 SEK

30 706 - 35 824 EUR

Klubbat pris:
310 000 SEK

Mourlot, CS 39.

Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32