937751

381. MARC CHAGALL Efter, "Carmen".

Färglitografi, 1967, av Charles Sorlier efter Marc Chagall, signerad med blyerts 56/200. 100,5 x 65,4 cm, bladstorlek 101 x 66,5 cm (Arches).

Följerätt
Ja
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK / 30 706 - 35 824 EUR
Klubbat pris
310 000 SEK

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 (0)8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto