909736

403. PABLO PICASSO, Efter, Färgakvatint, 1922, efter Pablo Picasso, signerad med blyerts och numrerad 56/200.

"Les saltimbanques". Utgiven av Galerie Bernheim-Jeune, Paris. 59,8 x 42,2 cm, bladstorlek 83,8 x 62,5 cm. (Arches).

Missfärgningar i bladets marginal. Fläckar i bladets marginal. Gulnad. Missfärgningar a tergo med fläckar. Pappersslitage/förlust längs plåtmärkets övre kant.

Följerätt
Ja
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK / 8 188 - 10 235 EUR
Klubbat pris

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 (0)8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto