909736

403. "Les saltimbanques".

Färgakvatint, 1922, av Jacques Villon efter Pablo Picasso, signerad med blyerts och numrerad 56/200, utgiven av Galerie Bernheim-Jeune, Paris. 59,8 x 42,2 cm, bladstorlek 83,8 x 62,5 cm. (Arches).

Följerätt
Ja
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK / 8 188 - 10 235 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Ginestet/Pouillon, E 634.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal. Föräldraledig.

+46 (0)8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto