977734

44. WILHELM KÅGE, vas, "Farsta", Gustavsbergs studio 1950-tal.

Stengods, närmast runt, konisk på fyra fötter, geometrisk reliefdekor, glasyr i brunt och beige, signerad KÅGE FARSTA samt studiostämpel. Diameter ca 22,5 cm, höjd 15,5 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 558 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto