954055

63. skulptur/vas, Arabia, Finland 1960-tal.

Stengods, kubformad med pressad nonfigurativ dekor i svart, signerad BRYK. 11,2 x 11,2 x 11,2 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK/1 228 - 1 535 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto