107
977777

Johannes Kilian sannolikt, skål, silver, Augsburg 1685-1687. Barock.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
540 - 719 EUR
569 - 759 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Svag förgyllning. Oval, med veckad kant och parställda gjutna hänklar, driven och ciselerad bladdekor samt evangelisten Johannes. Längd 13 cm, vikt 113 gram.

Lagningar.