119
958893

Arvid Castman, konfektskål, silver, Eksjö 1764. Senbarock/tidig rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Invändigt förgylld, oval, på fyra volutformade fötter, dekor av svängda knäckar, parställda hänklar. Längd 19,5 cm, vikt 207 gram.

Små lagningar vid fotfästen,