139
984930

Vinkanna, Frankrike 1800-talets mitt, silver och glas.

Utropspris
25 000 - 28 000 SEK
2 390 - 2 670 EUR
2 710 - 3 040 USD
Klubbat pris

Mynningen med invändig förgyllning, rik dekor av rocailler, blommor och blad, foten med korgmönstrade partier. Glaset med svägd knäckdekor. Fylld fot. Höjd 32,5 cm.