143
950711

Olof Söderman, bägare, silver, Lidköping 1732.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, slät med vågband. Höjd 19 cm, vikt 429 gram.

Lätt ytslitage, små bucklor.