143
950711

Olof Söderman, bägare, silver, Lidköping 1732.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, slät med vågband. Höjd 19 cm, vikt 429 gram.

Lätt ytslitage, små bucklor.