145
962009

Daniel Lundström, bägare, silver, Stockholm 1767.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Delvis förgylld, konande, på kälad fot med svängda knäckar, vågband och stansad lambrequin, livet med svisselerade kartuscher och initialer. Höjd 20,5 cm, vikt 505 gram.

Små bucklor, repor.