149
962288

SKED, ostämplad, silver, Skandinavien, 1800-tal, barock-stil.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Förgylld, bladornerat skaft med knopp i form av huvud och dödskalle samt bladhölstrad kula, bladet med graverad dekor. Längd 16 cm, vikt 50 gram.

Slitage, små bucklor.