153
933837

Thomas Beckman dä, sked med bladornerad knopp, silver (Örebro -1675-1701(-12)). Barock.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Delvis förgylld, kort gjutet skaft med figurer och maskaron, i bladet gravyr. Längd 15 cm, vikt 70 gram.

Slitage, knoppen med skada.