157
978598

Gustaf Teodor Folcker, bestickuppsättning, 105 delar, silver, Stockholm 1840- och 50-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Med franska kontrollstämplar. Engelsk snäckmodell. Bestående av: 18 matgafflar, 18 matknivar (med orginala stålblad), 18 matskedar, 18 dessertskedar, 18 dessertknivar (med silverblad), 6 dessertgafflar, 6 teskedar, 1 ragusked samt 1 strösked.