168A
989228

Icke identifierad mästarstämpel, CIGARETTETUI, silver, Moskva 1908-1917.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgyllt, rektangulärt, med heltäckande dekor av baldslingor i cloisonnéemalj i ljusblått, creamvitt, grönt, orange, rosa, gult och turkost. Längd 10,4 cm.

Små emaljskador.