19
980787

MATSALSBORD, England, 1800-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Skivorna av mahogny. Två halvmånformade ändar och en slagbordsdel. Total längd 282 cm, bredd 106, höjd 75,5 cm. Ändarna kan utgöra ett runt bord med diam 106 cm.

Repor. Ställvis kanter med stötskador.