975594

BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Skrivskiva och tre lådor. Längd 118, bredd 55, höjd 80,5 cm.

Maskstungen. Fanerskador. Fanerlagningar.