21
975326

BORD, av Anders Lundelius 1783 (mästare i Stockholm 1778-1823), gustavianskt.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 750 - 3 200 EUR
2 900 - 3 390 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Fanerat med mahogny. Lister av mässing. Rund skiva. I sargen låda. Signerad i lådbotten "And: Lundelius Stockholm". Med Stockholm hallstämpel 1783. Diam 41, höjd 71 cm. Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Fanerlagningar.