241
986393

TALLRIKAR, ett par, porslin. Ryssland, Popovs porslins, Empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor, centralt motiv av blombukett. Diameter 22 cm.

Förgyllningen med slitage.

Proveniens