258
981684

Ivar Nyberg

(Sverige, 1855-1925)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Ivar Nyberg
(Sverige, 1855-1925)

Eleganta flanörer -motiv från Kungsklyftan, Fjällbacka

Signerad I. Nyberg och daterad -89. Olja på pannå 36,5 x 19,5 cm.

Proveniens

Direktör Åke Holmberg; privat samling.

Kungl. akademien för de fria konsterna, Stockholm, "Ivar Nyberg. Minnesutställning", 1932.