30
971717

SOFFA, stockholmarbete 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 070 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Gråmålad klädd i vitt ryskt läder. Snidad dekor av musselformationer och akantusblad. Längd 164, höjd 113 cm.

Läderklädsel med fläckar och skador.