326
968584

Jan van Kessel I

(Flandern, 1626-1679)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 200 EUR
9 210 - 13 800 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jan van Kessel I
(Flandern, 1626-1679)

Fruktstilleben

Koppar 28,5 x 42 cm.

Proveniens

Inköpt i konsthandeln i Holland på 1930-talet, därefter i arv.