326
968584

Jan van Kessel I

(Flandern, 1626-1679)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 550 - 14 300 EUR
10 800 - 16 300 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jan van Kessel I
(Flandern, 1626-1679)

Fruktstilleben

Koppar 28,5 x 42 cm.

Proveniens

Inköpt i konsthandeln i Holland på 1930-talet, därefter i arv.