964977

BYRÅ, tillskriven Johan Neiber (mästare i Stockholm 1768-1795), rokoko.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Fanerad med valnöt, jakaranda och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 79,5, bredd 42, höjd 81,5 cm. Nyckel medföljer Nyckel finns.

Fanerlagningar. Skivan lagad.