463
961618

GUDOM, förgylld brons. Troligen Nepal, 1400-tal.

Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
2 620 - 4 360 EUR
2 740 - 4 560 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående gudom på utsmyckad elefant som är placerad på en lotustron. Höjd 7 cm.

Slitage.

Proveniens

Swedish private collector.