468
965722

SKULPTURFRAGMENT, sten. Indien, omkring 1700.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Hög relief, föreställande gudomen Apsara. Höjd med sockel 50 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

Aquired at Academia Fine Art Auction, Monaco, 24 oktober 2015. Lot 211.