483
918761

THANGKA, akvarell och tusch på duk lagd på papper. Tibet, 1800-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Motiv av demoner samt ovan en Bodhisattva i meditativ ställning. Mått motivet 74x147 cm. Mått med montering 84,5x176 cm.

Skador, hanteringsveck, färgbortfall, fläckar.