494
963511

SKULTPUR och FAT, nefrit. Kina, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skulpterad and med lotusknopp i näbben samt fat med dubbla fiskar. Andens längd 7 cm, fatets diameter 7 cm.

Naturliga inneslutningar, litet nagg.