502
963803

SPÄNNEN, två stycken, förgylld kopparlegering med inläggningar i sten. Qingdynastin 17/1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 090 - 1 370 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i relief av fladdermöss resepektive växtornamentik. Båda med drakformade fästen samt inläggningar i sten samt pärlemor. Längd 11,5-14 cm.

En sten saknas. Slitage.