963803

502. SPÄNNEN, två stycken, förgylld kopparlegering med inläggningar i sten.

Qingdynastin 17/1800-tal.

Dekor i relief av fladdermöss resepektive växtornamentik. Båda med drakformade fästen samt inläggningar i sten samt pärlemor. Längd 11,5-14 cm.

En sten saknas. Slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK/1 209 - 1 512 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

+46-73-940 08 02
cecilia.nordstrom@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto