547
963799

ROTSKULPTUR, trä. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående figur föreställande Laotze bärandes på en persika och med sin karaktäristiska käpp i handen. Höjd 32 cm.

Skador, lagad.