550
966427

SKÅP, trä. Kina, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
560 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
SKÅP, trä. Kina, 1900-tal.

Hardwood. Skuren, delvis genombruten dekor i form av stiliserade drakar. Dörrpar med bakomliggande inredning i form av hylla och två lådor. Beslag av mässing. Bredd 64. Djup 34,5. Höjd 91 cm.

Slitage, torksprickor. Märken.