643
932493

TALLRIKAR, tio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Fyra tallrikar samt sex djupa tallrikar, dekor i famille rose av påfåglar. Diameter 22 - 23 cm.

Kantnagg. Skador. Bränningssprickor.