643
932493

TALLRIKAR, tio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Fyra tallrikar samt sex djupa tallrikar, dekor i famille rose av påfåglar. Diameter 22 - 23 cm.

Kantnagg. Skador. Bränningssprickor.