649
935572

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-talets första hälft.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Rund med dekor i famille rosefärger av växter. Diameter 19 cm.

Små nagg, mistor och bränningssprickor.