662
952060

BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1726-95).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger och guld av blomstergirlander och monogrammet ABS. Diameter 25,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Baron Alexander Seton, Ekolsunds slott.