Arne Jones E1299
682
960739

SNUSFLASKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Kalebassformad med dekor av druvor, kalebasser samt fladdermöss i hög relief, höjd ca 10,5 cm.

Lagade nagg vid mynning, färgbortfall.