685
975479

LYKTOR/PERUKSTOCKAR, två stycken, porslin. Qing dynastin, sent 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Dekor i famille rosefärger av figurscener, undertill med produktionsmärke i rött. Höjd 28 cm.

Smärre nagg, spricka, tillverkningsdefekter.