730
918754

SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal, med Chenghuas sex karaktärsmärke.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

I underglasyrblått, med motiv av lyckobringande föremål. Diameter 13 cm.

Obetydliga kantnagg och tillverkningsmistor.