753
977143

TREMBLEUSE/KOPPSTÄLL, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. 14,5 cm.

Krackelyr, bränningssprickor, glasyrnaggar.