766
971160

FISKBASSÄNGER, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
2 870 - 4 780 EUR
3 250 - 5 420 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglaysrblått och järnrött av fabeldjur på klippformationer omgivna av vågor. Diameter 52 cm, höjd 49 cm.

Slitage. Tillverkningsmistor.