ARMRING med en pärla samt rosen- och gammaslipade diamanter och blå emalj.
pärla Ø 11.5 mm, de två rosenslipade diamanterna total vikt ca 0.75 ct, 14K guld och silver, inre diameter 6.3 cm, total vikt 35 g. Stämplad SWT med en rysk stämpel. Öppningsbar. Förmodligen 1800-tal.
En mindre rosenslipad diamant saknas.
×
Logga in
Kunde inte logga in