791
987117

RING med en gammalslipad diamant

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
6 980 - 8 720 EUR
7 300 - 9 120 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

2.37 ct, enligt gravyr, kvalitet ca I-J si, samt åttkantslipade diamanter, platina, storlek 16.50/52, total vikt 4 g. Stämplad KA, Stockholm 1943.

Slitage.