Madeleine Pyk – en samling F769
805
985856

BROSCH och ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

18K guld. Längd örhängen ca 6 cm med krok. Mått brosch ca 4.5 x 7 cm inklusive tofs, vikt diamant ca 0.35 ct. Total vikt 44 gram. Stämplade L L & Co, Göteborg. 1800-tal

Bruksslitage