852
973960

ARMBAND med briljantslipade diamanter

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 720 - 10 900 EUR
9 120 - 11 400 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

de tre större briljanterna ca 2.10 ct, övriga diamanter ca 5.50 ct, 18K vitguld, inre omkrets ca 16 cm, total vikt 21 g. Stämplat EGG (Gustafsson Evert), Stockholm 1964. Tillpassat etui medföljer.

Obetydligt ytslitage.