Madeleine Pyk – en samling F769
864
958302

ARMBAND med gammal- och rosenslipade diamanter

Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
1 710 - 2 090 EUR
1 950 - 2 390 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

de gammalslipade diamanterna total vikt ca 2.35 ct, 18K guld och silver, längd 18 cm, bredd 1.5 cm, total vikt 31 g. Med franska kontrollstämplar. Förmodligen 1800-tal.