89
975098

SKÅL PÅ FOT, empire, 1800-talets början.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Förgylld brons, skål av slipat glas. Parställda svanar uppbärande glasskål. Oval sockel. Längd 21, höjd 29 cm.

Ställvis sliten förgyllning.