413556

137. JOCKUM NORDSTRÖM, Utan titel.

Signerad Jockum och daterad 1996. Collage och blandteknik 49 x 38 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Dialog, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK/3 968 - 5 952 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Galleri Dialog, Stockholm, "Jockum Nordström - från skrivbordet", 8 - 26 november 1997.

Mamma Andersson & Jockum Nordström, "Who is sleeping on my pillow", 2010, avbildad helsida sid 183.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto