413556

137. JOCKUM NORDSTRÖM, Signerad Jockum och daterad 1996. Collage och blandteknik.

Utan titel. Collage 49 x 38 cm.

Ej examinerad ur ram.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Dialog, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK / 3 968 - 5 952 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Galleri Dialog, Stockholm, "Jockum Nordström - från skrivbordet", 8 - 26 november 1997.

Mamma Andersson & Jockum Nordström, "Who is sleeping on my pillow", 2010, avbildad helsida sid 183.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto